Kalenica i folie dachowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 12

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 12

Kalenica - Co to jest?

Kalenica to najwyżej położona linia dachu, gdzie zbiegają się przeciwległe połacie dachowe. Jest to bardzo istotny element każdego budynku i spełnia bardzo ważną funkcję – wentylacyjną. Odpowiednia cyrkulacja powietrza powinna być zaplanowana na tym samym etapie, co dach. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnych, dodatkowych kosztów. Zły montaż, albo jego brak, może skutkować zawilgoceniem i przeciekaniem dachu, a to doprowadzi do pojawienia się grzyba, pleśni i zacieków na elewacji, jak również w jej wnętrzu. 

Oprócz wykonania szczeliny wentylacyjnej, podczas wykańczania dachu, musimy zwrócić szczególną uwagę na montaż kalenicy, a prace – prowadzić ze szczególną dbałością i ostrożnością. Należy również pamiętać o doborze odpowiednich akcesoriów dachowych, które dobiera się w zależności od wybranego materiału na pokrycie dachowe. Kalenica to jeden z tych elementów, na których nie warto oszczędzać. Często spotykamy się z tym błędem. Ludzie nie decydują się na zakup kalenicy, przez co muszą wydawać dwa razy więcej. Tym razem na renowację dachu i kupno tego ważnego elementu. Jeżeli chcemy mieć zdrowy i trwały dach, to nie zapominajmy o Kalenicy!

Folie Dachowe – Rodzaje folii dachowych

Najważniejszą funkcją folii dachowych jest zabezpieczenie warstwy ociepleniowej przed wilgocią i wiatrem. Dlatego też, aby ocieplenie mogło spełniać swoją funkcję, musi być absolutnie suche. Do tego służą następujące folie:

 

 

  • Warstwa Wstępnego Krycia – Jest to bariera przed czynnikami zewnętrznymi. Folia ta, nie dopuszcza do zawilgocenia materiału ociepleniowego deszczem lub śniegiem. Warto dodać, że jest ona również ochroną przed wiatrem. Należy pamiętać, że wymieniamy tutaj dwa rodzaje folii: wysoko i niskoparoprzepuszczalne. 
  • folie paroizolacyjne – Te folie mają jedno, ale bardzo istotne zadanie. Mają nie dopuścić pary z wnętrza budynku do warstwy ociepleniowej. 

 

 

Folie Paroprzepuszczalne – Czym są?

 

Te Folie Dachowe to niezbędny element każdej konstrukcji dachu. To ona blokuje przedostawanie się wilgoci z zewnątrz, ale umożliwia jej wydostanie się z wewnątrz budynku. Pomaga to w odpowiednim przewietrzaniu konstrukcji dachu, jednak to, w jakim stopniu będzie on przewietrzany, zależy od wyboru rodzaju naszej folii. W naszej ofercie znajdziesz oba rodzaje folii: Folię Dachową Niskoparoprzepuszczalną i wysokoparoprzepuszczalną. 

Folie paroizolacyjne

Głównym zadaniem tej folii dachowej jest ochrona warstwy ocieplenia przed parą wodną, która gromadzi się w pomieszczeniach. Montuje się ją między warstwą ociepleniową, a płytami kartonowo-gipsowymi. Zamocowanie jej w ten sposób chroni ocieplenie przed wilgocią z obydwu stron.