STROTEXstal - brązowy ⌀150

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 16

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 16

Strona

System rynnowy metalowy STROTEXstal – brązowy ⌀150

Systemy rynnowe metalowe to najczęściej wybierane rozwiązanie obok rynien plastikowych. Mają jednak sporą przewagę nad rynnami PCV – zwłaszcza, jeśli chodzi o ich mechaniczną na czynniki zewnętrzne. Rynny metalowe o średnicy 150 mm wraz z rurami spustowymi 100 mm polecane są przede wszystkim do domów, których powierzchnia dachu wynosi ponad 100 m². Jakie zalety ma to rozwiązanie? Do jakich budynków sprawdzą się brązowe rynny?

Co wyróżnia system rynnowy metalowy STROTEXstal?

 System rynnowy metalowy Foroof Strotex Stal wykonany jest z blachy ocynkowanej Colorfer pochodzenia austriackiego. Powłoka rynien chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niekorzystnymi zmianami temperatur. Możesz więc mieć pewność, Twoje rynny będą szczelne nawet wtedy, gdy po nagrzaniu słońcem spadnie na nie deszcz. Co więcej, nie musisz się obawiać, że system zostanie uszkodzony w czasie montażu, tak jak to może mieć miejsce w przypadku rynien PCV. Powierzchnia rynien została wykończona warstwą tworzywa sztucznego, co zapewnia dodatkową ochronę przed korozją i promieniowaniem UV. 

Rynny metalowe są dużo bardziej wytrzymałe mechanicznie. Doskonale radzą sobie nawet z ulewnymi, gwałtownymi deszczami i burzami, a także z grubą pokrywą śnieżną. Możesz być spokojny, ponieważ nie zarwą się one od naporu deszczu czy śniegu. Rynny z blachy ocynkowanej mogą wytrzymać nawet 100 lat, dlatego jest to świetna inwestycja na przyszłość. Choć czasem mogą wymagać konserwacji, to zdecydowanie są jednym z najtrwalszych i najbardziej odpornych mechanicznie rozwiązań wśród wszystkich rodzajów systemów rynnowych. 

Rynny metalowe brązowe – niezastąpione w tradycyjnym budownictwie

Systemy rynnowe w kolorze brązowym to jedno z najbardziej uniwersalnych i najczęściej wybieranych rozwiązań. Barwa ta szczególnie dobrze komponuje się z domami wybudowanymi w tradycyjnym stylu. Jeśli chodzi o elewację, warto postawić wówczas na odcienie piasku, żółć, pastele czy beże. Do brązowych rynien świetnie pasuje także okładzina z klinkieru czy z desek. Wówczas możesz zestawić ją również z białym tynkiem na elewacji. Niezależnie od tego, co wybierzesz na elewację, warto zachować jednak spójność systemu rynnowego z pokryciem dachowym.

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie elementy, które posłużą Ci do prawidłowego montażu systemu rynnowego metalowego Strotex Stal. Dostępne są tu zarówno rynny, rury spustowe, jak i wszelkie kolanka, denka, mufy, trójniki, narożniki czy haki i obejmy.