Obróbki dachowe

Obróbki dachowe

Gąsiory dachowe

Niezbędny element każdego pokrycia dachowego

Wiatrownice

Ochrona bocznej części połaci dachowej

Pasy rynnowe

Odpowiednie zabezpieczenie przed wodą opadową

Blacha płaska

Materiał do produkcji obróbek dachowych

Obróbki Dachowe – Spójna całość, pełna estetyka

Aby nasz dom prezentował się jako spójna całość, musimy pamiętać o niezwykle ważnym elemencie, jakim są obróbki dachowe. Są one widoczne z zewnątrz i to one tworzą jedność dachu z naszym budynkiem. Oprócz funkcji estetycznej, która sprawia, że nasz dom wizualnie został ulepszony i zyskuje na atrakcyjności, obróbki dachowe mają też inną, równie ważną funkcję. Mają zapewnić wodoodoporność i szczelność naszego dachu. 

Obróbki Dachowe – Różne rodzaje obróbek dachowych

Dach bez odpowiednich obróbek dachowych nie będzie spełniał swoich funkcji. To one odgrywają ogromną rolę w ochronie dachu przed wilgocią i wiatrem, dodatkowo pełniąc funkcje estetyczne. Przy planowaniu budowy dachu, wielu ludzi ucina koszty i nie rozważa kupna obróbek dachowych. Jest to ogromny błąd, który będzie skutkował uszkodzeniem dachu i podwojenie kosztów, których można było uniknąć. Przy zakupie obróbek blacharskich musimy pamiętać, aby były równie trwałe co pokrycie dachowe. Te elementy również są narażone na trudne warunki atmosferyczne. 

Wymieniamy różne rodzaje obróbek dachowych, są to m.in.: 

 

Gąsiory Dachowe, Wiatrownice, Pasy Podrynnowe i Nadrynnowe

 

Gąsiory Dachowe

Ten element przypominający wyglądem dachówki ma bardzo istotną funkcję. Projektowane były, aby pełnić funkcję ochronną naszych kalenic dachowych. Zapobiega on przedostawaniu się wody przez szpary i szczeliny. Musimy pamiętać, aby gąsiory dachowe nie blokowały odprowadzania powietrza z domu. Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza i odprowadzania wody z budynku, powoduje powstawanie wilgoci! 

Wiatrownice

Aby dach zachował swoją odpowiednią sztywność podczas silnych powiewów wiatru – należy użyć wiatrownicy. To ona wzmacnia i usztywnia nasz dach podczas silnych pędów wietrznych. Jej pominięcie w budowie dachu może skutkować trwałymi uszkodzeniami naszego pokrycia!

Pasy Podrynnowe i Nadrynnowe 

Pasy nadrynnowe, zwane też fartuchami okapowymi, mają bardzo ważne zadanie do wykonania. Ich celem jest skuteczne zabezpieczenie wewnętrznej połaci dachowej przed wilgocią, podczas trudnych warunków atmosferycznych

Pasy podrynnowe jest przeznaczony do montażu podczas wznoszenia dachu. Jego głównym zadaniem jest ochrona przed przeciekaniem. Odgrywa on również ogromną rolę w estetyce naszego budynku.

Obróbki Dachowe – Wykonanie najwyższej jakości

W firmie Glinmet wykorzystujemy materiały najwyższej jakości. Zaś nowoczesny proces produkcyjny pozwala nam tworzyć obróbki dachowe wytrzymałe, trwałe i eleganckie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę kolorystyczną, aby dopasować obróbki dachowe do waszego dachu i zachować spójność oraz estetykę.