Panele dachowe

Dostępne panele dachowe:

EVO

Połączenie blachy na rąbek z funkcjonalnością blachy trapezowej

EVO Mikrofala

Lepsza sztywność dzięki mikroprofilowaniu

Panele Dachowe – Tradycja i nowoczesność w jednym

Klasyka nigdy się nie starzeje, a to co w niej najpiękniejsze, to fakt, że jest inspiracją dla nowoczesnej architektury. Panele dachowe to świetne pokrycie dachowe, które przeplata w sobie nowoczesność z tradycją. Jest to również najstarsza technologia stosowana obecnie w dekarstwie. Jednak są stale udoskonalane i znajdują zastosowanie na dachach modernistycznych budynków, jak i obiektów sakralnych czy nawet zabytków! Poznaj charakterystykę, zastosowania i zalety paneli dachowych od firmy Glinmet! 

 

Panele Dachowe – historia

Panele dachowe to pokrycia, którego początki sięgają jeszcze XIX wieku. W nie tak odległych czasach, na dachach układano arkusze blachy, dzięki którym udało się osiągnąć najwyższą sztywność i szczelność. Dekarze zakładali i zaginali odpowiednio krawędzie blachy w tak zwane rąbki. Tradycja przetrwała do dzisiaj, jednak przeszła pewne modernizacje. Obecnie tego typu blachy produkowane są na wymiar i są wyposażone w specjalne otwory montażowe oraz zamki zaciskowe. Konstrukcja ta pełni tą samą funkcję, którą dawniej pełniły zagięcia. Dzięki użyciu takiego rozwiązania panele dachowe łatwo jest ułożyć na dachu, pozycjonować względem siebie i stworzyć szczelne pokrycie. Ten rodzaj pokrycia dachowego jest niezwykle lekkie, dzięki czemu konstrukcja dachu jest prosta i nie wymaga specjalnych wzmocnień. 

Panele dachowe doskonale współpracują z nowoczesnymi i minimalistycznymi budynkami, ale również obiektami zabytkowymi czy nawet sakralnymi. Dodatkowo można je wykorzystać również na elewacjach, co pozwala nadać budynkom prostą, szlachetną i elegancką linię. 

 

Panele dachowe – zalety

 

Wszechstronność paneli dachowych jest ogromna, dlatego też posiadają one wiele zalet. W końcu nie bez powodu to pokrycie dachowe nie wyszło przez tyle lat z mody. Głównymi zaletami paneli dachowych to: 

  • lekkość,
  • powłoki chroniące przed promieniowaniem UV,
  • przetłoczenia i rąbki na dachu zwiększają sztywność i wytrzymałość pokrycia,
  • całkowita szczelność pokrycia dachowego,
  • odporność na korozję,
  • ponadczasowa elegancja,
  • rozwiązanie na dachy i elewacje,

 

To jedne z wielu zalet paneli dachowych. Z tych właśnie powodów ludzie wciąż ufają i montują to pokrycie dachowe na swoich dachach. 

Panele dachowe – Niezwykła trwałość i najwyższa jakość

Panele dachowe od firmy Glinmet to gwarancja niezwykłej trwałości i najwyższej jakości. Obecnie, te pokrycia dachowe, charakteryzują się unikatowymi właściwościami mechanicznymi i nie bez powodu cieszą się taką popularnością. Są niezwykle trwałe i wytrzymałe, a to oznacza, że mogą przetrwać w bardzo dobrym stanie i bez konieczności konserwacji nawet 100 lat! Są niezwykle uniwersalne i elastyczne, można je dowolnie giąć, zwijać, tłoczyć czy lutować i to bez jakichkolwiek odprysków i mikrouszkodzeń! Panele dachowe od firmy Glinmet są niezwykle trwałe i szczelne, a dachy pokryte tym pokryciem dachowym zachwycają estetyką, szlachetnością i elegancją! Sprawdź naszą ofertę i już dzisiaj zamów panele dachowe, które będą dumnie reprezentowały Twój dach przez setki lat!