KASKADA - brązowy ⌀125

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 18

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 18

Strona

System rynnowy metalowy KASKADA – brązowy ⌀125

O tym, jak ważny dla budynku jest montaż odpowiedniego systemu rynnowego, chyba nie trzeba przekonywać. Spływająca z dachu woda może bowiem uszkodzić elewację, ściany, a nawet sufity pomieszczeń. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz odpowiednie systemy rynnowe metalowe w kolorze brązowym. Zabezpieczą one Twój budynek przed wodą opadową na długie lata. Dlaczego warto wybrać stalowe rynny?

Brązowe rynny metalowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Za wyborem systemu rynnowego metalowego przemawia przede wszystkim jego odporność – stalowe rynny są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Odporne są nawet na najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Niestraszne im ulewne deszcze, śnieg, słońce czy zmienne temperatury. Z tego też powodu polecane są przede wszystkim do domków w górach, gdzie rynny muszą mierzyć się z dużą ilością śniegu. Ponadto warto wybrać je również wtedy, gdy Twój budynek stoi w mocno nasłonecznionym miejscu. Metalowe rynny są bowiem bardzo odporne na promieniowanie UV i nie płowieją z czasem. Nie odkształcają się też pod wpływem zmiennych temperatur, więc nie musisz się obawiać o szczelność systemu, gdy na nagrzane słońcem rynny spadnie deszcz.

System rynnowy w kolorze brązowym to chyba jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań – zwłaszcza, jeśli mowa o budynkach zbudowanych w tradycyjnym stylu. Barwa ta doskonale komponuje się z elewacjami w naturalnych odcieniach, takich jak biel, beż czy żółć. Świetnie też wygląda w zestawieniu z elewacją z cegły czy drewna.

Jakie elementy systemu rynnowego znajdziesz w naszym sklepie?

W naszej ofercie znajdziesz wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego połączenia i montażu systemu rynnowego Kaskada. Wśród najważniejszych elementów są oczywiście rynny i rury spustowe. Potrzebne będą Ci także wszelkie łączniki, narożniki, kolanka, uchwyty, trójniki czy obejmy. Wszystkie te elementy pomogą Ci stworzyć odporny na warunki atmosferyczne i szczelny system rynnowy, który nie tylko zapewni ochronę Twojemu budynkowi, ale także nada mu estetyczny i harmonijny wygląd.

System rynnowy ⌀125 – kiedy się sprawdzi?

Dobór konkretnej średnicy rynien powinien być uzależniony od parametru, zwanego efektywną powierzchnią dachu (EPD). Rynny o średnicy 125 mm i rury spustowe 100 mm sprawdzą się, gdy EPD wynosi od 50 do 100 m². Warto jednak przed zakupem skontaktować się z naszym doradcą, by wybrać system najbardziej odpowiadający potrzebom Twojego budynku.