Producent blach dachowych i wyrobów stalowych.

Kleje i uszczelniacze

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 9

 1. glinmet sikaflex 11FC brązowy
 2. glinmet sikaflex 11FC grafitowy
 3. glinmet sikaflex 11FC czarny
 4. glinmet taśma dekarska do membran i folii
 5. glinmet klej soudal colozinc bezbarwny
 6. glinmet klej soudal colozinc czarno-szary
 7. glinmet uszczelniacz soudal colodach brązowy
 8. glinmet klej soudal colodach czarny
 9. glinmet klej do rynien pur 400 foroof
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 9

Kleje i uszczelniacze – Trwały i szczelny dach

Gdy montujemy pokrycie dachowe, musimy liczyć się z powstawaniem szpar i szczelin. Jest to nieuniknione, dlatego też warto pamiętać o odpowiednim uszczelnieniu. Z pomocą przychodzą kleje i uszczelniacze oferowane przez firmę Glinmet. Pozwalają one na “załatanie” powstałych dziur, aby poprawić szczelność naszego dachu, a co za tym idzie – odpowiednio go zabezpieczyć. Szczelność naszego pokrycia jest niezwykle ważna, bo to ona chroni nas przed pleśnią i grzybami, które są zagrożeniem nie tylko dla dachu, ale i dla domowników. 

Klej Dekarski – Sposób na szczelny dach

Klej dekarski to jeden z najważniejszych elementów prawidłowo wykonanego pokrycia dachowego. Stosuje się go do klejenia różnych rodzajów pokryć, takich jak: blachodachówka, dachówka ceramiczna czy blacha trapezowa. Oczywiście rodzajów, do których możemy go użyć, jest o wiele więcej. Oczywiście klej dekarski możemy użyć również w celu sklejenia systemów rynnowych, albo do ponownego przymocowania odstających elementów. Musimy jednak pamiętać, aby został prawidłowy dobrany. Wyróżniamy różne rodzaje klejów dekarskich, m.in.:

 

 

 • Klej dekarski poliuretanowy – Klej ten charakteryzuje się bardzo szybkim czasem schnięcia, a tworzone przez niego spoiny, z łatwością można pomalować. Niestety, nie jest to klej elastyczny, dlatego wykorzystywany jest do tzw. klejenia na sztywno. Stosuje się go do zaklejania niewielkich szczelin,
 • Klej dekarski do PCW – Nakładany jest za pomocą pędzla na elementy podatne na uszkodzenia mechaniczne, np. plastikowe rynny. Przyjmuje on konsystencję żelu, przez co jest bardzo wygodny w użyciu,
 • Klej dekarski styrenowo-butadienowy – Inaczej zwany klejem kauczukowym. Jest to klej rozpuszczalnikowy, charakteryzujący się tworzeniem niezwykle mocnych spoin. Na jego powierzchni nie można malować.
 • Klej dekarski do rynien metalowych – Bardzo dobrze sprawdza się podczas montażu rynien, ale również naprawy starych połączeń.  Tworzy bardzo wytrzymałe połączenia, odporne na trudne warunki atmosferyczne, a przy okazji nie powoduje przebarwień.
 • Klej dekarski do gontów – Najczęściej występuje w wersji bitumicznej, która pozwala na klejenie w bardzo trudnych warunkach. Jest wykorzystywany do klejenia niewielkich elementów drewnianych, lub innych elementów, które pełnią funkcję pokrycia dachowego. 
 • Klej dekarski do dachówek – Należy pamiętać, aby klej ten, dobierać do koloru naszej dachówki, aby nie odróżniał się od powierzchni dachu. Jednak należy pamiętać, że nadaje się on do zamalowania. 
 • Klej dekarski do blachy – Ostatni rodzaj kleju to klej dekarski do blachy. Produkty te są dodatkowo wzmacniane i służą do trwałego łączenia wielu zróżnicowanych elementów.