Kleje i uszczelniacze

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 9

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 9

Kleje i uszczelniacze – Trwały i szczelny dach

Gdy montujemy pokrycie dachowe, musimy liczyć się z powstawaniem szpar i szczelin. Jest to nieuniknione, dlatego też warto pamiętać o odpowiednim uszczelnieniu. Z pomocą przychodzą kleje i uszczelniacze oferowane przez firmę Glinmet. Pozwalają one na “załatanie” powstałych dziur, aby poprawić szczelność naszego dachu, a co za tym idzie – odpowiednio go zabezpieczyć. Szczelność naszego pokrycia jest niezwykle ważna, bo to ona chroni nas przed pleśnią i grzybami, które są zagrożeniem nie tylko dla dachu, ale i dla domowników. 

Klej Dekarski – Sposób na szczelny dach

Klej dekarski to jeden z najważniejszych elementów prawidłowo wykonanego pokrycia dachowego. Stosuje się go do klejenia różnych rodzajów pokryć, takich jak: blachodachówka, dachówka ceramiczna czy blacha trapezowa. Oczywiście rodzajów, do których możemy go użyć, jest o wiele więcej. Oczywiście klej dekarski możemy użyć również w celu sklejenia systemów rynnowych, albo do ponownego przymocowania odstających elementów. Musimy jednak pamiętać, aby został prawidłowy dobrany. Wyróżniamy różne rodzaje klejów dekarskich, m.in.:

 

 

  • Klej dekarski poliuretanowy – Klej ten charakteryzuje się bardzo szybkim czasem schnięcia, a tworzone przez niego spoiny, z łatwością można pomalować. Niestety, nie jest to klej elastyczny, dlatego wykorzystywany jest do tzw. klejenia na sztywno. Stosuje się go do zaklejania niewielkich szczelin,
  • Klej dekarski do PCW – Nakładany jest za pomocą pędzla na elementy podatne na uszkodzenia mechaniczne, np. plastikowe rynny. Przyjmuje on konsystencję żelu, przez co jest bardzo wygodny w użyciu,
  • Klej dekarski styrenowo-butadienowy – Inaczej zwany klejem kauczukowym. Jest to klej rozpuszczalnikowy, charakteryzujący się tworzeniem niezwykle mocnych spoin. Na jego powierzchni nie można malować.
  • Klej dekarski do rynien metalowych – Bardzo dobrze sprawdza się podczas montażu rynien, ale również naprawy starych połączeń.  Tworzy bardzo wytrzymałe połączenia, odporne na trudne warunki atmosferyczne, a przy okazji nie powoduje przebarwień.
  • Klej dekarski do gontów – Najczęściej występuje w wersji bitumicznej, która pozwala na klejenie w bardzo trudnych warunkach. Jest wykorzystywany do klejenia niewielkich elementów drewnianych, lub innych elementów, które pełnią funkcję pokrycia dachowego. 
  • Klej dekarski do dachówek – Należy pamiętać, aby klej ten, dobierać do koloru naszej dachówki, aby nie odróżniał się od powierzchni dachu. Jednak należy pamiętać, że nadaje się on do zamalowania. 
  • Klej dekarski do blachy – Ostatni rodzaj kleju to klej dekarski do blachy. Produkty te są dodatkowo wzmacniane i służą do trwałego łączenia wielu zróżnicowanych elementów.