Producent blach dachowych i wyrobów stalowych

Struktonit

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

  1. struktonit czarny płytka włóknowocementowa łupek 30x60
  2. struktonit prostokątny kwadratowy grafitowy płytka cementowa 40x20
  3. struktonit czarny
  4. Struktonit 30x30 (prawy)
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

Struktonit – Niewielki format, wielkie możliwości

Jeśli twój dach jest skomplikowany, to położenie na nim odpowiedniego pokrycia może okazać się wymagające. Jednak z pomocą przychodzą płytki Struktonit. Dzięki niewielkiemu formatowi, dają możliwość precyzyjnego ułożenia w taki sposób, aby została zachowana odpowiednia estetyka. Dzięki zastosowaniu Struktonitu uzyskamy pożądaną spójność i oryginalny wygląd. Wytwarzane są one z włóknocementu, który charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Jest on również niezwykle łatwy w obróbce, ekonomiczny i ekologiczny! Struktonit świetnie sprawdzi się na budynkach wymagających lekkich dachów. 

Struktonit – Czym jest?

Struktonit, a inaczej włóknocement, to mieszanka  cementu, wody, włókien celulozowych i różnego rodzaju wypełniaczy. Struktonit swoją fakturą przypomina naturalny łupek. Płytki struktonitu są zróżnicowane względem kształtu. Materiał ten jest ognioodporny i bezpieczny dla zdrowia (w przeciwieństwie do jego poprzednika – eternitu),a do tego uniwersalny. Można go położyć zarówno na dachu, jak i kominie, ale pole do popisu jest znacznie większe. Można go użyć do wykończenia elewacji, przez co budynek zachowa jednolitą spójność. Bogactwo estetyczne, to kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę. Płytki z włóknocementu mogą mieć wykończenie imitujące naturalny łupek, wtedy nazywany jest Struktonitem. Nie można również zapomnieć o jego wytrzymałości, która jest naprawdę ceniona wśród kupujących struktonit. W ofercie firmy Glinmet znajdziecie Państwo struktonit najwyższej jakości, który będzie stylowo i elegancko prezentował się na Waszym dachu! Sprawdź naszą ofertę i zamów swój już dzisiaj! 

Struktonit – Montaż

Montaż struktonitu jest stosunkowo łatwy i każdy, kto posiada smykałkę do budownictwa, powinien sobie z nim poradzić. Jest to typowy przykład konstrukcji dwuwarstwowej. Do ściany domu mocuje się systemowy ruszt z drewna lub aluminium, a między jej elementami układa się ocieplenie.