Pasy podrynnowe i nadrynnowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 3

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 3

Pasy Nadrynnowe i podrynnowe – Estetyczne, a zarazem ochronne wykończenie dachu

Pasy podrynnowe i nadrynnowe to niezwykle istotne elementy podczas wykończenia dachu. Pozwalają na uzyskanie spójności całej budowli, poprawia estetykę oraz pełni funkcję ochronną. Dlatego planując budowę domu i dachu, pamiętaj o zakupie tych, niezwykle istotnych, elementów, które nie tylko uatrakcyjnią Twój budynek, ale zabezpieczą go na długie lata. Sprawdź naszą szeroką ofertę, w której na pewno znajdziesz coś dla Siebie! 

Pas Nadrynnowy – Co to jest?

Pasy nadrynnowe, zwane również fartuchami okapowymi, są to zgięte listwy z wyżłobionym profilem, które mają przekrój rozwartej litery “L”. Ten typ pasów stosuje się przypadku dachów skośnych, natomiast fartuchy okapowe – montuje się pod dachy płaskie. 

Jego głównym zadaniem jest skuteczne zabezpieczenie wewnętrznej strony połaci dachowej przed wilgocią. Dodatkowo dobrze dobrany fartuch okapowy ułatwi spływanie wody wprost do rynny. Bez tego ważnego elementu woda mogłaby ściekać po elewacji. Dodaje również walorów estetycznych, przez harmonijne połączenie przestrzeni między rynną a dachem. Niezależnie od konstrukcji dachu i okapu, zastosowanie pasa nadrynnowego ma ogromne znaczenie, uniemożliwiając przenikanie wilgoci pod pokrycie. Czasami zdarza się również, że stosuję się go jako element wykończeniowy tarasów i balkonów. 

Pas Podrynnowy – Co to jest?

Pas podrynnowy jest głównym zabezpieczeniem deski czołowej, odgrywa również ważną rolę w estetyce budynku, ponieważ jest jednym z najbardziej widocznych elementów obróbki. Powinien zostać wykonany starannie ze względu na jego ważność oraz prezencję. 

W naszej ofercie znajdziesz pasy nadrynnowe i podrynnowe w różnych kolorach, które bez problemu dopasujesz do Twojego pokrycia dachowego. Nie czekaj i sprawdź już teraz.