Dwuteowniki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 10

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 10

Dwuteowniki stalowe – niezbędne w wielu gałęziach przemysłu

Dwuteownik stalowy to jeden z rodzajów kształtowników, który wyróżnia się swoją budową. W jego przekroju można zauważyć dwie odwrócone litery “T”, połączone podstawami, skąd wzięła się właśnie jego nazwa. Technicznie rzecz biorąc ten stalowy element składa się z dwóch półek i pionowego środnika. Dwuteowniki bywają też nazywane wyrobami długimi, walcowanymi na gorąco albo kształtownikami poprzecznymi. W naszej ofercie znajdziesz 6-metrowe elementy, które różnią się od siebie wysokością oraz szerokością.

Dwuteowniki stalowe – czym jest oznaczenie IPE?

Zapewne zauważyłeś, że dostępne w naszym sklepie dwuteowniki mają oznaczenie IPE. Do czego się ono odnosi? Większość dwuteowników produkowane jest według określonych norm DIN 1025. Normy te narzucają im ustalone proporcje wymiarów, rodzaj użytych stopów, a także parametry i właściwości. W przypadku oznaczenia IPE masz do czynienia z tzw. dwuteownikami europejskimi, które posiadają równoległą powierzchnię wewnętrzną stóp.

Dwuteownik stalowy – dostępne wymiary

Wśród dwuteowników dostępnych w naszej ofercie znajdziesz takie o oznaczeniach od IPE 100 do IPE 300. Odnoszą się one do wysokości tych elementów. Przykładowo dwuteownik IPE 100 ma wysokość 10 cm i szerokość 5,5 cm, a IPE 300 ma 30 cm wysokości i 15 cm szerokości.

Zastosowanie dwuteowników stalowych

Podobnie jak kątowniki czy inne kształtowniki walcowane na gorąco, również dwuteowniki cechują się bardzo wysoką wytrzymałością oraz znoszą duże obciążenia. To pozwala wykorzystywać je przede wszystkim w przemyśle i budownictwie, np. drogowym. Sprawdzą się one w projektach mostów i wiaduktów, kładek dla pieszych nad drogami czy rzekami czy jako element konstrukcyjny dojazdów do posesji. Dzięki płaskiej powierzchni wszelkie prace wykończeniowe czy deskowanie są dużo łatwiejsze.

Poza budownictwem drogowym, dwuteowniki z powodzeniem wykorzystamy również do bardziej amatorskich zastosowań, np. do budowy ogrodzeń, bram, słupów konstrukcyjnych, wiat, garaży czy stropów altan.

Jeśli szukasz dwuteowników do budowy maszyn, ogrodzeń czy innych konstrukcji, skorzystaj z naszej oferty. Z chęcią doradzimy w wyborze, dzięki czemu będziesz mógł zakupić produkt dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.