Panel dachowy EVO

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 element

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 element

Panele dachowe EVO Trapez – gdy tradycja spotyka się z nowoczesnością

Mimo że blachy na rąbek stojący znane były już w XIX wieku, na długi czas praktycznie zniknęły z rynku pokryć dachowych. Na szczęście współcześnie na nowo odkryto ich zalety i coraz chętniej wykorzystywane są w budownictwie mieszkalnym. Panele dachowe EVO to rozwiązanie, które łączy w sobie zalety blach na rąbek i blach trapezowych. Jakie właściwości mają dzięki takiemu połączeniu i gdzie możesz je wykorzystać?

Panele dachowe EVO Trapez – najważniejsze właściwości i zalety

Jak już wspomnieliśmy, panele dachowe EVO łączą w sobie tradycyjny wygląd blachy na rąbek z blachą trapezową. Dzięki temu mają nie tylko innowacyjny i minimalistyczny wygląd, ale także wysokie parametry użytkowe. Z powodzeniem więc mogą być stosowane jako odporne i wytrzymałe pokrycie dachowe. Panele dachowe EVO dostępne są w wersji z powłoką matową, która nadaje blasze elegancki i nowoczesny design, ale także głęboki i trwały kolor. Powlekany panel wykonany ze stalowej blachy odporny jest na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników zewnętrznych.

Poza wyglądem dla wielu osób znaczenie będzie miał również montaż. Na szczęście jest on praktycznie bezproblemowy. Wszystko to dzięki odpowiedniej konstrukcji blachy, która produkowana jest na wymiar, a dodatkowo ma specjalne otwory montażowe i zamki zaciskowe. Szerokie krycie uzyskane dzięki szerokiemu profilowi panelu oraz wygodny i szybki montaż sprawiają, że nie musisz wynajmować fachowej ekipy, by pokryć dach blachą. Dodatkowo zmniejsza się też ilość odpadu, co pozwala Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Panele dachowe EVO Trapez – gdzie możesz je stosować?

Połączenie zalet blach na rąbek i blach trapezowych, a także obecność zamków zaciskowych sprawia, że panele dachowe EVO są lekkie, odporne na korozję i promieniowanie UV, a także całkowicie szczelne. Dzięki temu z powodzeniem możesz stosować je w budownictwie mieszkalnym – nawet tam, gdzie blacha trapezowa czy blachodachówka byłyby zbyt dużym obciążeniem. Co więcej, dzięki niezwykłej lekkości paneli możesz odciążyć konstrukcję dachu. Ponadto ich wytrzymałość sprawia, że możliwy jest montaż bezpośrednio na więźbie dachowej, dzięki czemu cała konstrukcja dachowa waży jeszcze mniej.

Wygląd i lekkość paneli dachowych sprawia, że sprawdzą się one nie tylko na dachach nowoczesnych budynków, ale też obiektów sakralnych czy nawet budynków zabytkowych. Można je stosować nawet przy niewielkim nachyleniu dachu, czyli wszędzie tam, gdzie użycie blachodachówki jest niemożliwe. Ponadto będą one dobrym rozwiązaniem również przy kryciu dachów o bardziej złożonej bryle, z dużą ilością skosów, okien czy wyprowadzeń kominów.

Jeśli więc szukasz lekkiego pokrycia dachowego, które odznacza się nowoczesnym wyglądem i łatwym montażem, panele dachowe EVO spełnią Twoje oczekiwania.