Producent blach dachowych i wyrobów stalowych.

Systemy rynnowe plastikowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 75

 1. glinmet złączka rynny 125 mm grafitowa kaczmarek
 2. glinmet złaczka rury spustowej mufa 100 mm grafitowa kaczmarek
 3. glinmet lej spustowy 125/100 grafitowy kaczmarek
 4. glinmet kolano spustowe rynny 45 100 mm grafitowe kaczmarek
 5. glinmet trójnik rury spustowej 100 mm grafitowy kaczmarek
 6. glinmet rynna 4 m 125 mm grafitowa kaczmarek
 7. glinmet rynna 3 m 125 mm grafitowa kaczmarek
 8. glinmet narożnik zewnętrzny grafitowy kaczmarek
 9. glinmet narożnik wewnętrzny 125 mm grafitowy kaczmarek
 10. glinmet kolano rury spustowej 67 100 mm grafitowe kaczmarek
 11. glinmet hak uchwyt rynny 125 mm grafitowy kaczmarek
 12. glinmet rura spustowa 4 m 100 mm grafitowa kaczmarek
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 75

Systemy Rynnowe PCV – Zadbaj o system odprowadzania wody!

Jeżeli budujesz dom, musisz pamiętać o wszystkich elementach, które wchodzą w jego wykończenie. Systemy rynnowe są jednym z nich! Posiadanie odpowiedniego systemu odprowadzania wody jest kluczowym, aby uniknąć zbierania się wody w konstrukcji, a co za tym idzie – zapobiec przeciekaniu dachu. Firma Glinmet oferuje systemy rynnowe wysokiej jakości, które pomogą w zabezpieczeniu twojego dachu i pozwolą na swobodny przepływ wody! 

Systemy Rynnowe PCV — Poznaj zalety systemów odprowadzania wody! 

Niewątpliwą i najważniejszą zaletą systemów rynnowych od firmy Glinmet, jest ich niesamowita lekkość i łatwość montażu. Dzięki wykorzystaniu tworzyw sztucznych są odporne na korozje, a konserwacja jest niezwykle prosta i przyjemna. Nie będziemy do tego potrzebować żadnych specjalistycznych środków, które trzeba wykorzystać przy systemach rynnowych z metalu. Mimo mniejszej odporności na uszkodzenia mechaniczne, systemy rynnowe z plastiku są odporne na zadrapania i inne zadrapania. Są również odporne na odbarwienia, dlatego będziemy cieszyć się świeżością koloru. Taką samą jak przy jej montażu. Kolor systemów rynnowych z plastiku jest kolejną zaletą tych rynien. W przeciwieństwie do systemów metalowych, mamy tutaj o wiele większy wybór kolorystyczny. 

Systemy Rynnowe PCV – Elementy systemu rynnowego z plastiku

Systemy rynnowe PCV składają się z kilku elementów, które razem tworzą całość. Pierwszym z elementów jest uchwyt – hak rynnowy mocowany bezpośrednio do ściany.  Dlatego bardzo istotnym jest odpowiednie zabezpieczenie elewacji. W innym wypadku elewacja może ulec uszkodzeniu, a woda zacznie dostawać się pod elewację. Jest to jeden z najważniejszych elementów systemu rynnowego PCV, to on otrzymuje całą konstrukcję. 

Kolejnymi ważnymi elementami, wchodzącymi w skład systemu rynnowego PCV są: obejmy, narożniki, obejmy czy kolanka. Mimo różnych zastosować mają jedną wspólną cechę – mają łączyć konstrukcję w całość. Należy pamiętać o szczelności połączeń, która nie może zostać zachwiana. Pominięcie sprawdzenia, czy konstrukcja przecieka, może doprowadzić do niespełnienia założeń całego systemu. 

Rynny i rury spustowe to najbardziej widoczna część systemu rynnowego PCV. Dzięki tworzywom sztucznym, z których stworzony jest system, szacuje się ich wytrzymałość na nawet 40 lat! Ostatnim elementem, niewidocznym, ale równie ważnym są denka. To tam gromadzi się woda, która gromadzi się w rynnie.