Producent blach dachowych i wyrobów stalowych

Systemy rynnowe plastikowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 75

 1. Złączka rynny kaczma
 2. mufa kaczmarek 7016
 3. lej psustowy kaczmarek grafitowy sztucer 125
 4. kolano kacmarek 45 grafitowe
 5. Trójnik kaczmarek grafitowy 100
 6. rynna kaczmarek grafitowa 7016
 7. rynna kaczmarek grafitowa 7016
 8. narożnik kaczmarek grafitowy zewnętrzny
 9. Kaczmarek narożnik grafitowy 125
 10. kolano kaczmarek 67 grafitowe
 11. kaczmarek hak grafitowy uchwyt rynny 7016
 12. kaczmarek rura spustowa grafitowa
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 75

Systemy Rynnowe PCV – Zadbaj o system odprowadzania wody!

Jeżeli budujesz dom, musisz pamiętać o wszystkich elementach, które wchodzą w jego wykończenie. Systemy rynnowe są jednym z nich! Posiadanie odpowiedniego systemu odprowadzania wody jest kluczowym, aby uniknąć zbierania się wody w konstrukcji, a co za tym idzie – zapobiec przeciekaniu dachu. Firma Glinmet oferuje systemy rynnowe wysokiej jakości, które pomogą w zabezpieczeniu twojego dachu i pozwolą na swobodny przepływ wody! 

Systemy Rynnowe PCV — Poznaj zalety systemów odprowadzania wody! 

Niewątpliwą i najważniejszą zaletą systemów rynnowych od firmy Glinmet, jest ich niesamowita lekkość i łatwość montażu. Dzięki wykorzystaniu tworzyw sztucznych są odporne na korozje, a konserwacja jest niezwykle prosta i przyjemna. Nie będziemy do tego potrzebować żadnych specjalistycznych środków, które trzeba wykorzystać przy systemach rynnowych z metalu. Mimo mniejszej odporności na uszkodzenia mechaniczne, systemy rynnowe z plastiku są odporne na zadrapania i inne zadrapania. Są również odporne na odbarwienia, dlatego będziemy cieszyć się świeżością koloru. Taką samą jak przy jej montażu. Kolor systemów rynnowych z plastiku jest kolejną zaletą tych rynien. W przeciwieństwie do systemów metalowych, mamy tutaj o wiele większy wybór kolorystyczny. 

Systemy Rynnowe PCV – Elementy systemu rynnowego z plastiku

Systemy rynnowe PCV składają się z kilku elementów, które razem tworzą całość. Pierwszym z elementów jest uchwyt – hak rynnowy mocowany bezpośrednio do ściany.  Dlatego bardzo istotnym jest odpowiednie zabezpieczenie elewacji. W innym wypadku elewacja może ulec uszkodzeniu, a woda zacznie dostawać się pod elewację. Jest to jeden z najważniejszych elementów systemu rynnowego PCV, to on otrzymuje całą konstrukcję. 

Kolejnymi ważnymi elementami, wchodzącymi w skład systemu rynnowego PCV są: obejmy, narożniki, obejmy czy kolanka. Mimo różnych zastosować mają jedną wspólną cechę – mają łączyć konstrukcję w całość. Należy pamiętać o szczelności połączeń, która nie może zostać zachwiana. Pominięcie sprawdzenia, czy konstrukcja przecieka, może doprowadzić do niespełnienia założeń całego systemu. 

Rynny i rury spustowe to najbardziej widoczna część systemu rynnowego PCV. Dzięki tworzywom sztucznym, z których stworzony jest system, szacuje się ich wytrzymałość na nawet 40 lat! Ostatnim elementem, niewidocznym, ale równie ważnym są denka. To tam gromadzi się woda, która gromadzi się w rynnie.