KACZMAREK - czarny ⌀100

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 15

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 15

Strona

Czarne systemy rynnowe plastikowe Kaczmarek ø100 – uniwersalny wybór dla wielu domów

Niezależnie od tego, czy budujesz dom w stylu nowoczesnym, czy tradycyjnym, kolory elewacji i pokrycia dachowego powinny do siebie pasować. Obecnie właściciele domów coraz chętniej wybierają na elewację biele, szarości oraz beże. Często też pojawiają się bardziej energetyczne kolory jak żółć czy zieleń. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem koloru dachu, warto postawić na uniwersalną czerń. Aby całość prezentowała się estetycznie, istotny będzie również wybór czarnych systemów rynnowych. Te znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Dlaczego warto postawić na plastikowe rynny? I do jakich dachów sprawdzą się rynny ø100?

Jakie zalety mają czarne systemy rynnowe plastikowe?

Wybór materiału na rynnę jest bardzo istotny, ponieważ od niego zależy trwałość systemu rynnowego. Obecnie na rynku dominują rynny stalowe oraz plastikowe. Jakie zalety mają systemy rynnowe PVC? Przede wszystkim – w przeciwieństwie do metalowych – są całkowicie odporne na korozję. Są też dużo lżejsze, co z pewnością ułatwia zarówno ich transport, przechowywanie, jak i sam montaż. Dużo łatwiej jest je wnieść czy wciągnąć na dach.

Systemy rynnowe plastikowe, dostępne w naszym sklepie, są także odporne na promieniowanie UV oraz odbarwienia. Nie musisz się więc martwić, że kolor rynny po jakimś czasie będzie wypłowiały. Nawet po kilku latach rynny będą zachwycać kolorem.

Mimo że rynny PVC są nieco mniej odporne na uszkodzenia niż te metalowe, to niestraszne im zadrapania czy zarysowania, np. od gałęzi. Ponadto plastikowe systemy rynnowe, dzięki wysokiej jakości akcesoriom, są również szczelne i odporne na obciążenia, takie jak śnieg.

Czarne systemy rynnowe są też bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które świetnie prezentuje się niezależnie od koloru elewacji czy stylu, w jakim został wybudowany Twój dom.

Czarne systemy rynnowe PVC ø100 – do jakiego dachu będą pasować? Jakie elementy składają się na system?

Konkretny rozmiar rynny możesz dopasować, wyliczając EPD, czyli efektywną powierzchnię dachu. Jednak standardowo przyjmuje się, że rynna ø100 będzie odpowiednia do dachów o niewielkiej i średniej powierzchni. Rury spustowe mają z kolei wówczas średnicę 75 mm.

Co oprócz rynien i rur spustowych będzie Ci potrzebne do odpowiedniego montażu oraz połączenia całego systemu? Przede wszystkim wysokiej jakości haki, które umożliwią przymocowanie rynny do elewacji. Ponadto będziesz też potrzebować leju spustowego, narożników, kolanek, muf, trójników, obejm oraz denek. Mogą przydać się również złączki – te sprawdzą się także w przypadku napraw jakichś nieszczelności w systemie.