Płoty - akcesoria

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 33

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 33

Strona

Trudność w budowie ogrodzenia lub płotu jest czymś zależnym od danej osoby. Jednym stworzenie ogrodzenia przychodzi łatwo, innym natomiast sprawia wiele kłopotów. Jednak nieważny jest czas, w jakim powstanie płot, o wiele ważniejsza jest jego poprawna konstrukcja jak i odpowiednia stabilność. W końcu to te dwie rzeczy sprawiają, że ogrodzenie może wytrzymać wiele lat.

Jak zabrać się za stworzenie płotu?

Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać, gdy decydujemy się na stworzenie własnego ogrodzenia, jest zebranie wymiarów. Bez nich nie uda nam się wymierzyć ilości materiałów, które będą nam potrzebne do stworzenia ogrodzenia, a co za tym idzie, podczas budowy może nam ich zabraknąć, lub kupimy ich za dużo i zostaną nieużyte przy konstrukcji. Oczywiście lekki nadmiar materiałów nie jest zły, ponieważ gdy uszkodzimy któryś z elementów, to nie będziemy musieli wybierać się na ponowne zakupy.

Odpowiednie przygotowanie do budowy płotu

Planując stworzenie płotu, musimy pamiętać o wszystkich elementach, które przydadzą się nam do jego budowy. Na samym początku, musimy wybrać typ ogrodzenia, możemy wykonać je z przęseł metalowych lub drewnianych. Osobiście polecamy wybór metalowych przęseł. Ich wytrzymałość jest o wiele większa od drewnianych, a dodatkowo nie wymagają corocznej konserwacji w celu utrzymania odpowiedniej jakości. Oczywiście bez sztachet nie byłoby możliwe wykonanie płotu, ale same sztachety również nie umożliwią nam stworzenia stabilnej konstrukcji. W tym celu musimy wyposażyć się w akcesoria do łączenia konstrukcji. Nity, wkręty podkładowe oraz wkręty farmerskie to jedne z elementów, dzięki którym nasz płot utrzyma się do przęsła, a co za tym idzie, będzie stabilnie zbudowany.

Jak upiększyć sztachety?

W naszym sklepie znajdą państwo zaślepki PVC, które służą jako element wykończeniowy stalowej sztachety. Działają one zarówno jako element ozdobny jak również jako zabezpieczenie ostrych krawędzi sztachety. Zaślepki występują w kolorach RAL, przez co łatwo dopasować kolor zaślepki, do koloru ogrodzenia.