Alucynk Ø125

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 13-14 z 14

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 13-14 z 14

Strona

System rynnowy metalowy – alucynk ⌀125

Nie od dziś wiadomo, że rynny metalowe należą do jednych z najbardziej wytrzymałych systemów rynnowych. Z tego też powodu cieszą się dużym uznaniem – zwłaszcza wśród osób, które mieszkają w górach i muszą mierzyć się z dużymi opadami śniegu. Wśród rynien metalowych na uwagę zasługują systemy wykonane z alucynku. Czym się one charakteryzują? Do jakich dachów polecane będą rynny o średnicy 125 mm?

System rynnowy metalowy z alucynku – czym jest alucynk?

Blachy ocynkowane już od dawna były wykorzystywane w budownictwie. W latach 70. w Stanach Zjednoczonych, zrodził się pomysł na zastąpienie dotychczasowej powłoki cynkowej. Rynny zaczęto więc produkować ze stopu alucynkowego, którego podstawą jest aluminium i cynk, a uzupełnieniem odrobina krzemu. W ten sposób powstał materiał, który często jest dużo bardziej wytrzymały od blachy ocynkowanej.

Rynny z alucynku jakie – jakie mają zalety?

Połączenie aluminium, cynku i krzemu doprowadziło do powstania stopu gwarantującego wysoką odpornośc na korozję, działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a także uszkodzenia mechaniczne. Dzięki aluminium zawartemu w powłoce rynna chroniona jest przed wilgocią i nie ulega korozji. Powłoka ta zabezpiecza także system rynnowy w trakcie transportu czy montażu. Alucynk ułatwia także spływanie wody z rur, dzięki czemu się one nie zapychają.

Rynny z tego typu materiału nie tracą swojego koloru i wyglądu pod wpływem słońca. Możesz mieć pewność, że zachowają pierwotny wygląd na długie lata. Powłoka odbija słońce, więc rynny się tak nie nagrzewają. Nawet przy dużych zmianach temperatur zachowują swój kształt oraz szczelność. Świetnie radzą sobie także z dużymi obciążeniami, np. ulewnym deszczem czy śniegiem. Ponadto ich dużą zaletą jest świetny stosunek ceny do jakości. Niska cena idzie tutaj w parze z wysokimi parametrami użytkowymi. 

System rynnowy alucynk ⌀125 – do jakiego dachu?

Jeśli chodzi o rynny alucynkowe, polecane są one przede wszystkim do dachów, które również zostały wykonane z alucynku. Mowa tu o blasze trapezowej, która wraz z rynnami stworzy spójny i elegancki wygląd budynku. Alucynk pasować będzie zarówno do budynków urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym.

Rynny o średnicy 125 mm, a także rury spustowe 87 mm powinny być wybrane do domów, których efektywna powierzchnia dachu (EPD) wynosi od 50 do 100 m². Jeśli masz problem z doborem rynny albo zastanawiasz się, jakie elementy zakupić, by stworzyć cały system, skontaktuj się z nami. Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości.