Kształtowniki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 10

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 10

Kształtowniki stalowe – wytrzymały element konstrukcyjny

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kształtowniki stalowe, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz jakością wykonania. Są to elementy konstrukcyjne o dużej długości oraz stałym przekroju poprzecznym. Znajdą one zastosowanie w budownictwie, przemyśle maszynowym czy motoryzacji, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i trwałość. Wybierając nasze produkty masz pewność, że korzystasz z produktów wysokiej jakości. Do wyboru masz dwa rodzaje kształtowników: kątowniki stalowe oraz dwuteowniki. Dostępne są one w różnych grubościach oraz wymiarach.

Kształtowniki stalowe – zastosowanie

Jak już wspomnieliśmy, kształtowniki stalowe wykorzystywane są przede wszystkim w budownictwie, przemyśle maszynowym oraz motoryzacji. Ze względu na swoją wytrzymałość mogą być z powodzeniem stosowane do budowy filarów, części ścian, stropów czy schodów. Wówczas stanowią element wzmacniający całą konstrukcję. Ponadto można ich używać do różnych instalacji jako elementy obudowy czy mocowania. 

W przemyśle maszynowym stosowane są do systemów mocowania urządzeń i maszyn. Z kolei w branży transportowej i motoryzacji możemy je spotkać w szkieletach pociągów czy we wzmocnieniach skrzyń ładunkowych do ciężarówek.

Kątowniki stalowe – niezastąpiony przy łączeniu i wzmacnianiu konstrukcji

Kątowniki stalowe to elementy konstrukcyjne, które w przekroju przypominają kształtem literę “L”. Najczęściej spotykane są kątowniki równoramienne i te właśnie otrzymasz w naszym sklepie. Chętnie wykorzystywane są one w konstrukcjach budowlanych – do wzmocnienia oraz stabilizacji całej konstrukcji. Można je stosować zarówno do budowy wiat czy garaży, jak i do konstrukcji różnych mebli (stołów, krzeseł itp.). 

Dwuteowniki stalowe – na mosty i ogrodzenia

Dwuteowniki stalowe cechują się dużą wytrzymałością, trwałością oraz odpornością na nacisk i działanie czynników mechanicznych. Doskonale znoszą duże obciążenia. Z tego też powodu świetnie nadają się jako elementy nośne przeróżnych konstrukcji stalowych. Z powodzeniem wykorzystywane są do budowy mostów i wiaduktów, kładek dla pieszych czy dojazdów do posesji. W bardziej amatorskich zastosowań mogą być stosowane do ogrodzeń czy elementów bram.

Skorzystaj z szerokiej oferty kształtowników stalowych i wybierz produkty, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Dzięki różnym rozmiarom i grubości kątowników czy dwuteowników z łatwością dobierzesz kształtowniki do wybranych zastosowań.