Producent blach dachowych i wyrobów stalowych.

Systemy rynnowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 20

Strona
 1. glinmet rynna 4 m 150 mm czarna strotex stal foroof
 2. glinmet rura spustowa 4 m 100 mm czarna strotexstal foroof
 3. glinmet rura spustowa 3 m 100 mm czarna strotexstal foroof
 4. glinmet rynna 4 m strotexstal 150 brązowa
 5. glinmet rynna 4 m 150 mm grafitowa strotex stal foroof
 6. glinmet rura spustowa 4 m 100 mm brązowa foroof strotex stal
 7. glinmet rura spustowa 3 m 100 mm brązowa strotex stal foroof
 8. glinmet rura spustowa 4 m 100 mm grafitowa foroof strotex stal
 9. glinmet rura spustowa 3 m 100 mm grafitowa strotex stal foroof
 10. glinmet Trójnik rury spustowej czarny 100 mm kaskada
 11. glinmet trójnik rury spustowej brązowy 100 mm system kaskada
 12. glinmet rura spustowa 3 m 100 mm brązowa system kaskada
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 20

Strona

Decydując się na budowę domu, trzeba pamiętać o wszystkich elementach składowych wchodzących w jego wykończenie. Podczas montowania pokrycia dachowego jednym z elementów wykończeniowych jest system odprowadzania wody opadowej z dachu, aby ten nie zbierał jej w swoją konstrukcję, a co za tym, idzie nie zaczął przeciekać. W tym celu ważne jest, aby podczas obróbki dachu, zabezpieczyć go w system rynnowy, który pozwoli na swobodny odpływ wody z pokrycia.

 

Zalety systemów rynnowych PVC

Największą zaletą systemów rynnowych wykonanych z PVC, jest ich lekkość, oraz łatwość w montażu, dodatkowo przez to, że wykonane są z tworzywa sztucznego są one odporne na korozję, a do ich konserwacji nie wymagamy żadnych specjalnych środków, które potrzebne są przy systemach metalowych. Kolejnym z atutów rynien wykonanych z PVC jest ich wygląd, mimo mniejszej odporności na uszkodzenia mechaniczne, niż w przypadku rynien metalowych, to rynny plastikowe odporne są na zadrapania oraz inne zarysowania.

 

Co wchodzi w skład systemów rynnowych PVC?

Pierwszym elementem wchodzącym w system rynnowy, uchwyt – hak rynnowy, który mocujemy bezpośrednio do ściany budynku lub deski czołowej. Przy montażu należy również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu elewacji, ponieważ zły montaż, może sprawić, że woda zacznie podciekać pod elewacje lub połać dachową. Hak rynnowy jest bardzo ważnym elementem, bowiem utrzymuje on całą konstrukcję systemu rynnowego.

Kolejnymi elementami są łączniki: trójniki, obejmy, narożniki, mufy, a także kolanka. Każde z nich ma inne zastosowanie, ale wszystkie mają wspólne zadanie, łączą rury konstrukcyjne w całość. Przy tworzeniu połączeń musimy mieć na uwadze, że szczelność złączeń nie może zostać zachwiana, w innym razie rynny będą przeciekały, a konstrukcja nie będzie spełniała swoich założeń.

Natomiast największą, oraz najbardziej widoczną częścią systemów rynnowych są rynny, oraz rury spustowe, dzięki wykonaniu z PVC ich żywotność jest o wiele większa od ich metalowych odpowiedników. Szacuje się, że rynny z PVC mogą wytrzymać aż czterdzieści lat, bez konieczności ich wymiany.
Ostatnim elementem konstrukcji są denka. Pozornie niewidoczne, lecz to one chronią przed przelewaniem się deszczówki zgromadzonej w rynnie.