STROTEXstal - czarny ⌀150

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 13-13 z 13

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 13-13 z 13

Strona

System rynnowy metalowy STROTEXstal – czarny ⌀150

System odprowadzania deszczówki z dachu to jeden z bardziej istotnych elementów pokrycia dachowego. Na rynku jednymi z bardziej popularnych rozwiązań są rynny metalowe i PCV. System rynnowy metalowy wykorzystywany jest w budownictwie już od bardzo dawna i ma wielu zwolenników. Jakie są jego najważniejsze zalety? Do jakiego pokrycia i elewacji będą pasować czarne rynny metalowe? Sprawdź!

System rynnowy metalowy STROTEXstal – czym się charakteryzuje?

System rynnowy metalowy Foroof STROTEX stal został wyprodukowany z blachy ocynkowanej Colofer, która pochodzi z Austrii. Specjalna powłoka chroni rynnę nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przed dużymi różnicami temperatur. Jeśli przykładowo na nagrzaną rynnę spadnie deszcz, rynna nie odkształci się ani nie utraci szczelności. 

Jeśli obawiasz się, czy rynna nie ulegnie korozji, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Powierzchnia rynny zabezpieczona została warstwą tworzywa sztucznego, która ma właściwości antykorozyjne i zabezpiecza dodatkowo całość przed działaniem promieniowania UV. Masz więc pewność, że powłoka z czasem nie straci koloru i nawet po kilku latach będzie wyglądała estetycznie.

Nasz system rynnowy odporny jest także na duże obciążenia – niezależnie od tego, czy masz do czynienia z ulewnym deszczem, czy z dużymi opadami śniegu czy gradu. Choć rynny stalowe są cięższe niż w przypadku materiału PCV, to masz pewność, że nic nie uszkodzi się już na etapie montażu czy transportu. 

Warto pamiętać, że rynny metalowe mogą wymagać okresowych przeglądów i konserwacji. Choć mają odporne powłoki, zdarzyć się może jakieś zarysowanie, które trzeba będzie zabezpieczyć. Warto więc mieć to na uwadze, zanim zdecydujesz się na ten system. 

Rynny metalowe czarne ⌀150 – jak dopasować je do pokrycia i elewacji?

Przyjęło się, że system rynnowy powinien być dobrany kolorystycznie do pokrycia dachowego i – ewentualnie – stolarki okiennej. Czarne rynny metalowe pasować będą przede wszystkim do czarnych dachów, ale świetnie sprawdzą się też do pokrycia antracytowego czy podobnych odcieni. Czarny kolor systemu rynnowego wybierany jest przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie, gdzie świetnie komponuje się zarówno z jasnymi, jak i kolorowymi elewacjami. Warto zestawić go także z panelami drewnianymi czy o wyglądzie drewna. Jeśli chodzi o średnicę rynien, rynny metalowe czarne ⌀150 polecane są do budynków, których powierzchnia dachu wynosi minimum 100 m². Jeśli nie wiesz, jaki system dopasować do swojego dachu, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.