Blachodachówka

Blachodachówka informacje

Blachodachówka jest stalowym pokryciem dachowym, które swoim wyglądem przypomina klasyczne dachówki. Materiał jest wykonany z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm. Zewnętrzna warstwa jest zazwyczaj pokryta powłokami organicznymi, które nie tylko przedłużają trwałość, ale wpływają też na estetykę. Za sprawą wysoko przetłoczonej fali blacha uzyskuje optymalną sztywność. Można ją z powodzeniem zamontować na powierzchni o nachyleniu przekraczającym 12°.

Jedną z wielu zalet takiego pokrycia dachowego jest cena, zwykle dużo niższa niż w przypadku dachówek ceramicznych. Blachodachówka jest nieco droższa od blachy trapezowej, jednak ma atrakcyjniejszy wygląd i tym samym więcej możliwości zastosowania. Pasuje do budynków urządzonych w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu.

Na korzyść blachodachówki zdecydowanie przemawia jej odporność na warunki atmosferyczne. Nie odkształca się ani pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego, ani intensywnych opadów. Dzięki technologiom wykorzystanym podczas produkcji nie musimy się także obawiać o korozję. W związku z tym możemy być pewni, że na dachu nie powstaną ubytki, a powierzchnia pozostanie szczelna przez wiele lat. 

 

Blachodachówka montaż

Montaż blachodachówki może odbywać się na dwa sposoby. Możemy albo mocować poszczególne fragmenty na drewnianych łatach, albo kłaść je bezpośrednio na usztywnioną powierzchnię. Ważne jest, by zastosować wcześniej folię paroprzepuszczalną, która umożliwia właściwą cyrkulację powietrza i zapobiega przenikaniu wody pod pokrycie. Blaszane pokrycie dachowe, w przeciwieństwie do dachówek ceramicznych czy betonowych, jest bardzo lekka, więc nie obciąża konstrukcji.

Do przykręcania blachy powinniśmy wykorzystywać wkręty samowiercące, zwane też farmerskimi. Są wyposażone w gumowe uszczelki, co dodatkowo wpływa na szczelność dachu. Do cięcia materiału najlepiej używać nożyc ręcznych lub elektrycznych. Nie nagrzewają się podczas pracy, w przeciwieństwie do szlifierki kątowej, która mogłaby uszkodzić powłokę ochronną. 

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje blachodachówki: modułowa oraz w arkuszach. Ta pierwsza jest dużo prostsza w montażu. Można ją kłaść praktycznie na każdym dachu. Jej zaletą jest również ograniczenie ilości odpadów. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup materiału, musimy dokonać dokładnych pomiarów dachu.

 

Blachodachówki oferowane przez naszą firmę spełnią Państwa oczekiwania pod względem estetycznego wyglądu i trwałości dachu.

To idealne rozwiązanie do krycia dachów nowych, jak również remontowanych obiektów.

Oferta – blachodachówki

Blachodachówka 1

Blachodachówka

Afrodyta

Blachodachówka 2

Blachodachówka

Afrodyta Exclusive

Blachodachówka 4

Blachodachówka

Galla Mat

Blachodachówka 5

Blachodachówka

Monza exclusive

Blachodachówka 6

Blachodachówka

Galla HPS 200

Blachodachówka 9

Blachodachówka

Płaska IZI

Cena blachodachówki – zapytaj

Nie wiesz, jaki rodzaj blachodachówki wybrać? Potrzebujesz porady w zakresie liczby arkuszów blachy czy potrzebnych akcesoriów? A może interesuje Cię cena pokrycia dachowego? Nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem doradzą Ci najlepszy wybór!

Czekamy na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

Możliwe kolory blachodachówek

Call Now ButtonZadzwoń teraz