Sztachety metalowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie mogło więc zabraknąć ich również w naszej ofercie. Z czego wynika ich fenomen? Przede wszystkim z ich estetyki i solidności – wyglądem nawiązują do tradycyjnych płotów, a zarazem są zdecydowanie bardziej trwałe i wytrzymałe niż drewno.

Budowa domu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością ogrodzenia działki. I tutaj pojawia się problem – na jakie ogrodzenie się zdecydować? Musi być ono przecież nie tylko ładne, ale i trwałe. Dobrze by było, gdyby nie wymagało specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych – docelowo ma nam przecież służyć przez kilka, jak nie kilkadziesiąt lat. Na szczęście producenci oferują wiele ciekawych propozycji – możemy wybrać bardziej tradycyjne albo mniej konwencjonalne. Krótko mówiąc, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Od kilkunastu sezonów ogromną popularnością cieszą się na przykład sztachety metalowe. Dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią.

Wizytówka każdej posesji

Od dawien dawna sztachety wykonywane były włącznie z drewna. Dlaczego? Bo był to surowiec zarówno łatwy do pozyskania, jak i do obróbki. Ci, którzy mieli okazję dorastać na wsi, z pewnością pamiętają czasy, gdy każda sztacheta wyglądała inaczej. Później, gdy zaczęto je produkować niemal na masową skalę, stały się zdecydowanie bardziej estetyczne. Dziś sztachety drewniane ustępują miejsca tym metalowym. To innowacyjny i stosunkowo młody produkt, jednak z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Sztachety metalowe na płot są nieco droższe, ale na przestrzeni lat dzięki nim paradoksalnie wiele zaoszczędzimy. Solidnie wykonane będą nam służyć przez wiele lat. Na dodatek wyglądają bardzo estetycznie. A to przecież właśnie ogrodzenie stanowi wizytówkę każdej posesji i przyciąga wzrok nawet z oddali. Tworząc je możemy oczywiście stosować indywidualne upodobania – w przypadku sztachet metalowych mamy do wyboru różne kształty i wymiary. Do dyspozycji mamy zarówno te z połyskiem, jak i matowe. Wiele z nich do złudzenia przypomina drewno. Specjalne drewnopodobne powłoki sprawią, że dopiero z bliska można poznać, że ogrodzenie zostało wykonane z metalu. To, czy będą ściśle do siebie przylegać, czy zostawimy tu i ówdzie prześwit, który da okazję ciekawskim do zapuszczenia oka w głąb posesji, również zależy tylko od nas. W naszej ofercie znaleźć można zarówno gotowe produkty, jak i te niestandardowe wykonywane na specjalne zamówienie klienta. Szeroka gama kolorystyczna sprawi, że bez problemu dopasujemy je do do wyglądu elewacji, jak i charakteru, w jakim utrzymana jest przestrzeń przed domem. Najpopularniejsze są te w odcieniach brązu, jak złoty dąb czy orzech. Istnieje możliwość montażu sztachet metalowych również w poziomie. Możemy na przykład postawić na połączenie kilku odcieni albo zdecydować się na jedną barwę. Dzięki różnym zastosowaniom, mamy możliwość ujednolicenia naszego otoczenia. Sztachety metalowe na balkon mogą być dokładnie takie same, jak te wykorzystane do wykonania ogrodzenia. Można je również wykorzystać w przypadku balustrady przy schodach wejściowych czy na tarasie. Ten sam styl i taka sama kolorystyka z pewnością podniosą estetyczne walory naszej nieruchomości.

Współgrają z każdym stylem

Sztachety metalowe cechuje wyjątkowa estetyka. Z powodzeniem można je wykorzystać do nowoczesnej architektury, jak i tradycyjnego budownictwa. Ale elegancki i estetyczny wygląd to nie wszystko. To właśnie one zapewniają doskonałe poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Sztachety metalowe profilowane z blachy powlekanej są wyjątkowo sztywne – drewniane żerdzie mogą z czasem obwisnąć, przez co ogrodzenie straci na wyglądzie. W przypadku sztachet metalowych nam to nie grozi. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zniszczenie tego typu ogrodzenia niemal graniczy z cudem. Na ich korzyść przemawia fakt, że sztachety metalowe na płot są zdecydowanie bardziej trwałe niż drewno i nie wymagają żadnych prac renowacyjnych. Najczęściej wykonuje się je z blach aluminiowych lub stali ocynkowanej obustronnie powlekanej poliestrem. Mimo solidnej konstrukcji, sprawiają wrażenie niezwykle lekkich. Ich montaż również nie sprawia żadnego problemu. Dlaczego jeszcze warto wybrać sztachety metalowe na płot? Bo w przeciwieństwie do płotu drewnianego nie wymagają corocznej konserwacji – raz postawione strzegą posesji przez wiele długich lat. Dzięki temu nasz domowy budżet nie ucierpi – nie musimy ich każdego roku impregnować, ani malować. Są też bezproblemowe, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Na dodatek są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych. Nie straszne im więc promieniowanie UV, zarysowania, uszkodzenia, grad czy trzaskający mróz. Mimo że są wykonane z blach, nie grozi im korozja ani utrata koloru. Warto zaznaczyć, że sztachety metalowe doskonale chronią prywatność, a zarazem wykonane z nich ogrodzenie sprawia wrażenie lekkiego. W naszej ofercie znaleźć można przęsła i wszystkie inne akcesoria niezbędne do wykonania płotu z metalowych sztachet.

Call Now ButtonZadzwoń teraz