Producent blach dachowych i wyrobów stalowych.

Systemy rynnowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 25-36 z 171

 1. glinmet narożnik wewnętrzny 150 mm czarny foroof strotex stal
 2. glinmet mufa do rury rynnowej czarna strotex stal foroof
 3. glinmet lej rynnowy spustowy metalowy czarny 150/100 foroof strotex stal
 4. glinmet kolano rynnowe 150 mm czarny foroof strotex stal
 5. glinmet hak nakrokwiowy 150 czarny foroof strotex stal
 6. glinmet hak rynnowy 150 mm czarny foroof strotex stal
 7. glinmet denko zakończenie rynny strotexstal 150 mm foroof
 8. glinmet stopka do obejm grafitowa strotex stal foroof
 9. glinmet stopka do obejm brązowa foroof strotex stal
 10. glinmet rynna 4 m strotexstal 150 brązowa
 11. glinmet rynna 4 m 150 mm grafitowa strotex stal foroof
 12. glinmet złączka do rynny strotexstal 150 brązowa
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 25-36 z 171

Decydując się na budowę domu, trzeba pamiętać o wszystkich elementach składowych wchodzących w jego wykończenie. Podczas montowania pokrycia dachowego jednym z elementów wykończeniowych jest system odprowadzania wody opadowej z dachu, aby ten nie zbierał jej w swoją konstrukcję, a co za tym, idzie nie zaczął przeciekać. W tym celu ważne jest, aby podczas obróbki dachu, zabezpieczyć go w system rynnowy, który pozwoli na swobodny odpływ wody z pokrycia.

 

Zalety systemów rynnowych PVC

Największą zaletą systemów rynnowych wykonanych z PVC, jest ich lekkość, oraz łatwość w montażu, dodatkowo przez to, że wykonane są z tworzywa sztucznego są one odporne na korozję, a do ich konserwacji nie wymagamy żadnych specjalnych środków, które potrzebne są przy systemach metalowych. Kolejnym z atutów rynien wykonanych z PVC jest ich wygląd, mimo mniejszej odporności na uszkodzenia mechaniczne, niż w przypadku rynien metalowych, to rynny plastikowe odporne są na zadrapania oraz inne zarysowania.

 

Co wchodzi w skład systemów rynnowych PVC?

Pierwszym elementem wchodzącym w system rynnowy, uchwyt – hak rynnowy, który mocujemy bezpośrednio do ściany budynku lub deski czołowej. Przy montażu należy również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu elewacji, ponieważ zły montaż, może sprawić, że woda zacznie podciekać pod elewacje lub połać dachową. Hak rynnowy jest bardzo ważnym elementem, bowiem utrzymuje on całą konstrukcję systemu rynnowego.

Kolejnymi elementami są łączniki: trójniki, obejmy, narożniki, mufy, a także kolanka. Każde z nich ma inne zastosowanie, ale wszystkie mają wspólne zadanie, łączą rury konstrukcyjne w całość. Przy tworzeniu połączeń musimy mieć na uwadze, że szczelność złączeń nie może zostać zachwiana, w innym razie rynny będą przeciekały, a konstrukcja nie będzie spełniała swoich założeń.

Natomiast największą, oraz najbardziej widoczną częścią systemów rynnowych są rynny, oraz rury spustowe, dzięki wykonaniu z PVC ich żywotność jest o wiele większa od ich metalowych odpowiedników. Szacuje się, że rynny z PVC mogą wytrzymać aż czterdzieści lat, bez konieczności ich wymiany.
Ostatnim elementem konstrukcji są denka. Pozornie niewidoczne, lecz to one chronią przed przelewaniem się deszczówki zgromadzonej w rynnie.