Rozwiewamy wątpliwości: blachodachówka na wymiar czy blachodachówka modułowa?

Blachodachówka modułowa ma to do siebie, że nie w każdym przypadku opłaca się ją wykorzystać. Przy prostych połaciach typu dach dwuspadowy bez żadnych facjat, zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie blachodachówka cięta na wymiar. Przy blachodachówce modułowej na każdym panelu blachodachówki Galla tracimy więcej blachy – na zakładzie co drugi moduł „dachówki” po szerokości arkusza (7cm co dwa moduły), ponieważ blachodachówka Galla to nic innego jak Monza Exl cięta na wymiar z tą różnicą, że Galla jest arkuszem dwumodułowym a Monza Exl jest cięta pod wymiar danego dachu bez zbędnych zakładów po szerokości arkusza.

Blachodachówka modułowa Galla znajduje swoje zastosowanie w przypadku dachów o skomplikowanej konstrukcji więźby dachowej (Dach kopertowy z dodatkowymi facjatami i lukarnami). Przy dachu wielopołaciowym gdzie połacią może być np. Trójkąt z facjatką w środku stosując arkusz blachy cięty na wymiar stracimy docinając arkusz do żądanego wyglądu duży odpad skośny arkusza. Przy zastosowaniu blachodachówki modułowej Galla odpad ten jest całkowicie minimalizowany przez możliwość przesunięcia arkusza na bok względem poprzedniego niwelując nadmiar odpadu do minimum, na czym zyskujemy wymierną ilość blachy, co przekłada się na koszt całościowy dachu. Na dachach skomplikowanych blachodachówka modułowa Galla jest też dużo łatwiejsza w montażu.

Ponadto atutami blachodachówki modułowej Galla niewątpliwie są niewielkie wymiary. Dzięki czemu transport na terenie całego świata jest bardzo prosty co również wpływa na cenę końcową pokrycia dachowego.

 
blachodachówka na wymiar, Glinmet - producent blach dachowych i elewacji, blachodachówka modułowa Galla