Elementy łączeniowe

Elementy łączeniowe

Wkręty to akcesorium pozwalające łączyć różne elementy pokrycia dachowego, elewacyjnego i materiałów używanych do wykończenia budynku. Znajdą swoje zastosowanie nie tylko w pracach budowlanych i remontowych, ale również w drobnych naprawach domowych. Dlatego warto mieć je pod ręką i zawsze wybierać wkręty najwyższej jakości. Obecnie rynek budowlany oferuje szeroki wybór wkrętów do różnego typu powierzchni oraz materiałów. Dzięki temu wkręty można nabyć z łatwością i ułatwić sobie prace wykończeniowe. Z uwagi na różnego rodzaju wkręty, przed ich zakupem należy dokładnie zapoznać się z ich docelowym zastosowaniem.

Wkręty – rodzaje

Wkręty dzielą się na różne rodzaje, więc ułatwia to zakup i ich praktyczne zastosowanie. W ofercie Glinmet znajdują się wkręty konstrukcyjne, które pomogą zamontować pokrycie dachowe. Z kolei wkręty do blachy dachowej ułatwią prawidłowe połączenie arkuszy blachy. Wszystkie tego typu elementy są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie rdzewieją i perfekcyjnie spajają połączone konstrukcje. Wkręty przeznaczone do instalowania bardziej skomplikowanych elementów lub spajania powierzchni, mają większy łeb i gwint, więc łatwo i precyzyjnie można wkręcać je w blachę czy grube drewno.Każdy rodzaj tego narzędzia różni się od siebie długością gwintu oraz średnicą części, w którą wkładamy krzyżówki wkrętarkowe.

Wkręty – zastosowanie

Wkręty znajdą swoje zastosowanie do montowania blachodachówek modułowych lub w arkuszach. Możemy za ich pomocą połączyć także system rynnowy lub konstrukcje drewniane. Wystarczy jedynie wybrać, na przykład wkręty do drewna, by z łatwością złożyć altanę do ogrodu lub więźbę dachową. Przed użyciem wkrętów na grubszych i trwalszych powierzchniach, należy wywiercić otwory, by nie wykrzywić, lecz prawidłowo wprowadzić wkręty w materiał budowlany lub remontowy.

Call Now ButtonZadzwoń teraz