Wentylacja dachowa

Wentylacja dachowa

Wentylacja dachowa jest jednym z wielu ważnych elementów konstrukcyjnych dachu. Kominki wentylacyjne odpowiadają za wentylację budynku i są elementem wykończeniowym ciągu kominowego. Dzięki nim możliwe jest usuwanie nieświeżego powietrza na zewnątrz budynku. Kominki wentylacyjne są również odpowiedzialne za ochronę systemów kominowych przed wiatrem oraz opadami śniegu i deszczu. Według prawa polskiego kominki wentylacyjne muszą być montowane zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

Jaki kominek wentylacyjny wybrać

Kominki wentylacyjne zapewniają nie tylko bezpieczeństwo i odpowiednią wentylację. Stanowią także estetyczne wykończenie kanałów wentylacyjnych.

Elementy te występują w różnych formach. Kominki wentylacyjne powinny być przede wszystkim dostosowane do rodzaju pustaków użytych do budowy kanału wentylacyjnego oraz rodzaju pokrycia dachowego. Posiadają również różną średnicę i wygląd. Nie wiesz, jaki rodzaj kominka wybrać? Zapytaj naszych doradców. Z ich pomocą na pewno znajdziesz produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Call Now ButtonZadzwoń teraz