Uszczelki dachowe

Uszczelki dachowe

Budowa dobrze funkcjonującego i bezusterkowego dachu wymaga użycia wielu elementów. Jednym z nich są uszczelki dachowe, które odgrywają kluczową rolę w szczelności konstrukcji dachowej. Służą one do uszczelniania koszy dachowych z połacią dachową, przejść między oknami dachowymi czy uszczelnień gąsiorów z dachem. Są więc elementem niezbędnym każdego dachu, dlatego ważne, aby były solidne i wykonane z materiałów dobrej jakości. Właśnie takie produkty znajdują się w ofercie firmy Glinmet.

Po co są uszczelki dachowe

Uszczelki dachowe przede wszystkim zabezpieczają więźbę przed zawilgoceniem i zapewniają dodatkową wentylację połaci dachowej. Służą także do jej zabezpieczenia. Stanowią także ochronę przed zanieczyszczeniami oraz owadami, ptactwem i gryzoniami.

Uszczelki dachowe wykonywane są z materiałów odznaczających się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, nie chłoną wody i są odporne na procesy starzenia. Uszczelki dachowe wykonywane są z pianki polipropylenowej. Występują w wersji rozprężonej PURS oraz wersji profilowanej.

Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj uszczelki będzie odpowiedni do Twojego dachu, zapytaj naszych doradców.

Call Now ButtonZadzwoń teraz