Okna dachowe

Okna dachowe

Planowanie poddasza użytkowego powinno odbywać się już w momencie projektowania domu. Takie poddasze wymaga bowiem zamontowanie okien dachowych, które dostarczą do pomieszczenia naturalne światło. Zaplanowanie ich już na samym początku prac gwarantuje, że idealnie wkomponują się one w konstrukcję dachu. Okna dachowe posiadają specjalną konstrukcję, dzięki której dopasowują się do kąta nachylenia dachu.

Po co montować okna dachowe

Okna dachowe to nie tylko źródło naturalnego światła na poddaszu, ale także odpowiednia wentylacja pomieszczenia. Jest również ciekawym elementem dekoracyjnym, przez który w bezchmurne noce, możemy obserwować zachwycające, gwiaździste niebo.

Jakie okno dachowe wybrać?

Najpopularniejsze i najbardziej funkcjonalne są okna dachowe PCV, które cechują się długowiecznością. Można również zdecydować się na okna dachowe drewniane pokryte impregnatem i wodoszczelnym lakierem. Prezentują się one nieco ładniej niż okna PCV.

Wielkość okna również ma znaczenie i nierzadko ograniczona jest konstrukcją dachu. Jeżeli takich ograniczeń nie ma, tylko od nas zależy, jak duże okno zamontujemy na poddaszu. Okna dachowe duże zapewnią większy dostęp promieni słonecznych, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie widniej. Jednak takie okna to także szybsze nagrzewanie się poddasza.

Warto więc odpowiednio przemyśleć wybór okien dachowych, aby jak najlepiej spełniały one swoje zadanie.

Call Now ButtonZadzwoń teraz