Folie i membrany dachowe

Folie i membrany dachowe

Wbrew obiegowej opinii folie dachowe i membrany dachowe mają zupełnie inne zastosowanie i różnią się od siebie właściwościami. Warto więc wiedzieć, co do czego służy, aby nie kupić materiałów, które nie są nam potrzebne i które nie spełnią swoich zadań. Jest to tym istotniejsze, że warstwa izolacyjna jest niezbędnym elementem każdego dachu, ponieważ to właśnie on najbardziej narażony jest na działanie wilgoci, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz budynku.

Membrany a folie dachowe – różnice

Pierwszym elementem, który odróżnia folię dachową od membrany dachowej jest współczynnik przepuszczalności. Folia paroizolacyjna, którą umieszcza się od strony poddasza jest niskoparoprzepuszczalna, a membrana dachowa umieszczana od strony pokrycia odznacza się wysokim współczynnikiem paroprzepuszczalności.

Znajomość tych różnic jest ważna, ponieważ pozwala na zakupienie produktu, którego potrzebujemy. W asortymencie firmy Glinmet znajdują się zarówno folie dachowe, jak i membrany wykonane z materiałów najwyższej jakości i gwarantujące bezusterkowe działanie przez wiele lat.

W przypadku wątpliwości, jakiego produktu Państwo potrzebują, nasi wykwalifikowani doradcy służą radą i pomocą.

Call Now ButtonZadzwoń teraz