W dniu 29.03(Wielki Piątek) nasza firma będzie nieczynna

Struktonit

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

Struktonit – Niewielki format, wielkie możliwości

Jeśli twój dach jest skomplikowany, to położenie na nim odpowiedniego pokrycia może okazać się wymagające. Jednak z pomocą przychodzą płytki Struktonit. Dzięki niewielkiemu formatowi, dają możliwość precyzyjnego ułożenia w taki sposób, aby została zachowana odpowiednia estetyka. Dzięki zastosowaniu Struktonitu uzyskamy pożądaną spójność i oryginalny wygląd. Wytwarzane są one z włóknocementu, który charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Jest on również niezwykle łatwy w obróbce, ekonomiczny i ekologiczny! Struktonit świetnie sprawdzi się na budynkach wymagających lekkich dachów. 

Struktonit – Czym jest?

Struktonit, a inaczej włóknocement, to mieszanka  cementu, wody, włókien celulozowych i różnego rodzaju wypełniaczy. Struktonit swoją fakturą przypomina naturalny łupek. Płytki struktonitu są zróżnicowane względem kształtu. Materiał ten jest ognioodporny i bezpieczny dla zdrowia (w przeciwieństwie do jego poprzednika – eternitu),a do tego uniwersalny. Można go położyć zarówno na dachu, jak i kominie, ale pole do popisu jest znacznie większe. Można go użyć do wykończenia elewacji, przez co budynek zachowa jednolitą spójność. Bogactwo estetyczne, to kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę. Płytki z włóknocementu mogą mieć wykończenie imitujące naturalny łupek, wtedy nazywany jest Struktonitem. Nie można również zapomnieć o jego wytrzymałości, która jest naprawdę ceniona wśród kupujących struktonit. W ofercie firmy Glinmet znajdziecie Państwo struktonit najwyższej jakości, który będzie stylowo i elegancko prezentował się na Waszym dachu! Sprawdź naszą ofertę i zamów swój już dzisiaj! 

Struktonit – Montaż

Montaż struktonitu jest stosunkowo łatwy i każdy, kto posiada smykałkę do budownictwa, powinien sobie z nim poradzić. Jest to typowy przykład konstrukcji dwuwarstwowej. Do ściany domu mocuje się systemowy ruszt z drewna lub aluminium, a między jej elementami układa się ocieplenie.