Go to Top

Zalety i wady Blachodachówki

Głównymi zaletami blachodachówki jest jej cena w stosunku do jakości i niskie koszty eksploatacji. Blachodachówka wyróżnia się także lekością dzięki czemu nie potrzebna jest ciężka konstrukcja więźbowa. Blachodachówka nie zmienia także swojego kształtu pod wpływem wilgoci. Niektórzy producenci na blachodachówce stosują specjalną warstwę która zawiera żywicę czyli substancje grzybobójcze chroniące ją przed osadem mchu i glonów.

Blachodachówki są zrobione z blachy ocynkowanej o grubości 0.5mm zabezpieczona farbą podkładową i pokryta lakierem także wiążę się to z długoletnią trwałością.

Blachodachówka posiada również wady. Jedną z nich jest hałas spowodowany tym, że blachodachówka jest cienka i przez co w żadnym stopniu nie izoluje pod względem akustycznym. Najgorzej jest na poddaszach gdzie słychać każdą krople deszczu padającego na dach. Jednak można izolować hałas stosując grubszą i dobrze założoną izolacje cieplną. Blachodachówki mają także mniejszą trwałość niż dachówki ceramiczne. Producenci dają zazwyczaj od 10 do 15 lat gwarancji. Blachodachówka jak każda blacha ma tendencje do rdzewienia, gdy zostanie naruszona warstwa ochronna lub gdy blacha bedzię przechowywana w nie odpowiednich warunkach. Podczas zalegania śniegu blachodachówka może się uginać.

, , , , , , , ,