Go to Top

Prawidłowy montaż blachodachówki

producent,blach dachowych,

1.    Blachodachówka  występuje na rynku w dwóch modułach 400 mm i 350 mm. Wykonywana jest z blachy stalowej od 0,4 mm do 0,5 mm i z blach aluminiowych 0,6 mm. Niezależnie od rodzaju metalu i grubości blachodachówki, zasady montażu są takie same.

2.    Pierwszą zasada to prawidłowo wymierzony dach,należy zmierzyć szerokość dachu i długość spadu. Następnie udajemy się do sprzedawcy pokryć dachowych lub wysyłamy e-mail, fax. Długość zalecana arkusza Blachodachówki  to od 0,5m do 5m, maksymalne produkowane arkusze to 7,8 m. Jednak im arkusz jest dłuży, tym jego montaż jest trudniejszy i wiążę się z dużym ryzykiem jego uszkodzenia lub rozciągnięcia na przetłoczeniach.

3.    Blacha blachodachówka powinna być składowana w miejscu suchym i zacienionym. Blacha należy składować nie dłużej niż 3 miesiące. Dlatego należy dokładnie przemyśleć zakup pokrycia. Jeśli blacha nie będzie założona w tym terminie i dodatkowo będzie nieprawidłowo przechowywana, może w przyszłości spadać z niej lakier lub mogą powstać nieodwracalne plamy. Taką blachę trudno zareklamować, gdyż nie spełnia warunków zawartych w gwarancji większości Producentów Pokryć Dachowych.

4.    W celu przygotowania należy sprawdzić geometrię dachu poprzez pomiar długości przekątnych. Jeżeli nie są one jednakowe dach jest zwichrowany. W takim przypadku arkusze blachy muszą być kładzione tak, aby dolne ich brzegi pokrywały się z okapem.

, , , , , , , ,