Go to Top

Kiedy nie można zastosować blachodachówki?

blacha trapezowa, producent blach dachowych, kominki wentylacyjne do blachodachówki

Blachodachówka to produkt z niezwykle szerokim zastosowaniem, upiększa dachy budynków mieszkalnych od bardzo dawna. Blachodachówka posiada wiele zalet np. wybór w wielkiej ilości wzorów i kolorów. Niewątpliwym atutem pokryć dachowych z blachodachówki jest ich masa. Metr kwadratowy blachodachówki waży ok 4,5 kg przy czym metr kwadratowy dachówki ceramicznej waży nawet 80kg co przekłada się na koszt całościowy dachu. W przypadku blachodachówki nie ma potrzeby zastosowania tak mocnej więźby dachowej jak w przypadku dachówki dzięki czemu odczuwamy wymierne korzyści finansowe.

Jednak nie na każdy dach można zastosować pokrycie z blachodachówki, ze względów technicznych na dachy o pochyleniu poniżej 15o nie można stosować blachodachówki ponieważ spadek dachu jest zbyt mały aby woda z pokrycia mogła swobodnie spływać i nie gromadzić się w przetłoczeniach co jest zjawiskiem niedozwolonym. Wnioskując z zasad im większe przetłoczenie (uskok) blachodachówki tym spadek musi być większy.

Przykład montażu blachodachówki o za niskim nachyleniu połaci (gromadzenie się wody i śniegu w górnych częściach „dachówki”)

wersjazamaly

Przykład prawidłowego montażu blachodachówki (woda i topniejący śnieg swobodnie spływa do rynny)

dobryspad

, , ,