Go to Top

Jak rozpoznać oryginalne blachy Arcelor Mittal?

Każdy producent stalowych pokryć dachowych ( Producent Blachodachówki i Blach Trapezowych, Blach płaskich) nabywa półprodukt czyli blachę stalową w kręgach (blacha jest już ocynkowana i pokryta powłokami razem z farbą dekoracyjną). Producent Blachodachówki lub Blachy Trapezowej nie powleka i nie zabezpiecza dodatkowo swoich produktów dlatego najważniejszym parametrem blachodachówki jest użyty wsad blachy stalowej.

Czym powinna charakteryzować dobra blachodachówka i blacha trapezowa?

1. Producent wsadu stalowego – dobra blacha ocynkowana i powlekana powinna pochodzić z renomowanej huty ponieważ to ona zapewnia stałość i jakość powłok ocynkowanych i lakierniczych. Dobre huty to między innymi USS, Arcelor Mittal, Corus, TATA Steel, ThyssenKrupp, SSAB. Jednak napis na aukcji internetowej lub w katalogu producenta blachy, że blacha pochodzi z huty renomowanej lecz bardzo często jest to tylko fikcja bo bardzo duża cześć blach na rynku polskim jest bez oznaczeń huty z której pochodzi blacha. Uważajmy za tym przy zakupie blachy żeby zwrócić uwagę u sprzedawcy czy blacha będzie oznakowana. Bardzo duża cześć blach bez oznaczeń jest sprowadzana z dalekiego wschodu: Korea, Chiny, Indie. Nie dajmy się oszukać ponieważ występowanie takich blach na rynku jest bardzo częste gdyż w porcie w Gdyni i Hamburgu co roku importowane jest tysiące ton blach z Chin.

2.  Grubość blachy – im grubsza tym bardziej sztywniejsza. Blacha z powłokami powinna mieć grubość 0,5mm ale bardzo często nawet renomowane firmy produkują grubość 0,45mm

Oryginalną blachę firmy Arcelor Mittal można poznać po jakości powłoki lakierniczej, która  wyróżnia się kontrastowymi i jednolitymi kolorami, a także jednolitą grubością w odróżnieniu od producentów ze wschodu. Firma Arcelor Mittal swoje produkty oznacza napisem na warstwie lakierniczej B (warstwa B zabezpiecza blachę ocynkowaną powlekaną od spodu) wyjątkiem są blachy ocynkowana obustronnie i alucynk gdzie nie są podpisywane.

, , , ,