Go to Top

Dom jednorodzinny (Jakie pokrycie wybrać na swój Dach?)

dach,blachodachówka,blacha trapezowa,ceny,dona,producent,akcesoria dachowe,

W dzisiejszych czasach ludzie prześcigają się w posiadaniu coraz to doskonalszego domu. Ważnym elementem każdego domostwa jest dach, pragnę przedstawić kilka opcji pokryć dachowych, które zadowolą nawet bardzo wymagającego klienta.

Opcja pierwsza jest przeznaczona dla dachów nowoczesnych i fikuśnych, często nawet czterospadowych .
Proponujemy wszystkie rodzaje blachodachówek jako że są one doskonałym połączeniem użyteczności, estetyki i nowoczesności.
Począwszy od Blachodachówki Dona, która jest przeznaczona dla osób ceniących klasykę ponad wszystko. Wzór ten jest bardzo często spotykany w Polsce. Blachodachówka ta ma delikatną i subtelną fale.
Kolejną  blachodachówką równie polecaną jest Monza. Ma Bardzo wyrazistą linię, bardzo dobre odprowadznie wody, 2 rowki zabezpieczające. Ta Dachówka metalowa najbardziej przypomina ciężkie pokrycia dachowe. (np. Dachówka Roben Monza PLUS)

Tegoroczną nowością jest Blachodachówka Afrodyta. Nowoczesne wytłoczenia doskonale prezentują się na każdym dachu, unikalny wzór jeszcze rzadko spotykany na polskich dachach. Blachodachówka Afrodyta dzięki unikalnemu sposobowi tłocznenia jest o 15% sztywniejsza od tradycyjnych blachodachówek.
Druga opcja czyli standardowy dach dwuspadowy
Jeżeli mówimy o dachu z dużym spadem czyli około 30 stopni, można stosować wszelkie rodzaje blachodachówki. Świetnie będzie się prezentować Klasyczna Donna jak i nowoczesna i piękna Afrodyta.
W przypadku dachu o małym spadzie, czyli około 15 stopni, należy wziąć pod uwagę trudności z odpływem deszczówki. Idealna na ten tym dachu jest blachodachówka Monza, która dzięki swoim wysokim wytłoczeniach doskonale odprowadza wodę nawet z dachów o tak małym spadzie. Monza łączy w sobie trochę klasyki przełamanej nowoczesnym pomysłem na dach. Dzięki jej wysokiej i stosunkowo krótkiej fali, bardzo małe ilości tracimy przy zakładkach, są one bardzo szczelne co zapobiega przedostawaniu się niepożądanych substancji pod blachodachówkę.

Przewidujemy opcje bardziej ekonomiczną.
Najbardziej w takim wypadku polecane są blachy trapezowe w szczególność blacha T-18 i T-35. Blacha trapezowa T-35 idealna na większe dachy, T-18 na każdy jaki się komukolwiek zamarzy.
Blachy trapezowe maja jedną ogromna zaletę, są łatwe w samodzielnym montaż, nie ma konieczności nabijania pod nie nowych specjalnych łat, więc można wykorzystać te już dostępne na naszym dachu.
Klasyczna linia trapezu doskonale komponuje się na przykład z już pokrytymi wcześniej pomieszczeniami gospodarczymi, garażami. Polecana dla osób, którym zależy na spójnym i estetycznym wyglądzie całego podwórka.

, , , , , , , , ,